Discourse için Türkçe Dil Paketi (Discourse Türkçe Çeviri Ekibi)

discourse-destek
ceviri
translate
language
discourse-turkce
discourse-turkish
discourse-language-pack
discourse-dil-paketi
discourse-turkce-dil-paketi

(Muhammed Yalçınkaya) #1

Merhaba arkadaşlar eğer bizi takip ediyorsanız az çok yaptığımız çalışmaları biliyorsunuzdur. İşte Destek Forumları’nı da bu nedenle açmış bulunuyoruz.

İlk başta genel bir destek forumu olarak açmıştık ancak Discourse yazılımının Türkiye’de neredeyse hiç kullanılmadığını fark ettik ve bu konuda özel bir destek vermek istedik.

Genel Discourse rehberleri dışında bizzat kendim artık Discourse çeviri ekibine dahil oldum. Mümkün olduğunca gramer ve imla hatalarını giderip mükemmel bir Discourse Türkçe dil deneyimi sunacağım.

Şu andan itibaren Transifex üzerinde Türkçe ekibi bünyesinde Lider konumundayım. Lütfen gördüğünüz çeviri hatalarını bu konu altından bana bildirin ve birlikte düzeltelim. Türkçe dil paketini yüklemek ya da güncellemek için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Aynı zamanda Destek Forumları’na artık http://www.discourse-tr.com adresinden de erişebilirsiniz :wink:

Yaptığım tüm çeviriler sistem güncellemesi olarak size de otomatik olarak gelecektir.

Son dil ve official eklenti çevirileri için güncellemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Güzel bir gün geçirmenizi dilerim.

Referanslar:
https://www.transifex.com/accounts/profile/MuhYal/
https://www.transifex.com/projects/p/discourse-org/language/tr_TR/

Güncellemeler için:
Discourse için otomatik güvenlik güncellemelerini yapılandırma
Discourse yazılımı manuel olarak nasıl güncellenir?

(Muhammed Yalçınkaya) #2

Bu konu global olarak başa tutturuldu. Görevliler herkes için ya da bireysel kullanıcılar kendileri için başa tutturmayı kaldırana dek, kendi kategorisinin ve tüm konu listelerinin en üstünde belirecek.

(Muhammed Yalçınkaya) #3

Arkadaşlar ilk dil paketi güncellememiz Discourse ekibi tarafından yayına alınmıştır. Güle güle kullanın. Hatalar zamanla tamamen giderilecektir. Sizden de bu konuda bildirimleri bekliyorum.

Referanslar:

(Muhammed Yalçınkaya) #4

Discourse için yayınlanan resmi etiket eklentisinin çevirisi Github üzerinde projeye eklendi:

Bu eklenti sayesinde konularınıza etiket ekleyebilirsiniz. Yönetim paneli ile etiket sayısı ve kelime uzunluğunu ayarlayabileceğiniz gibi hangi güvenilirlik seviyesine sahip kullanıcıların etiket oluşturabileceğini de seçebilirsiniz.

Destek Forumları üzerinde de kullanılmaktadır.

Referanslar:

(Muhammed Yalçınkaya) #5

Discourse için yayınlanan resmi “Konuyu çözüldü olarak işaretle” olarak adlandırdığım eklentinin çevirisi Github üzerinde projeye eklendi:

Bu eklenti bir destek konusu açıldığı zaman ve bu konu bir yanıtta çözüldüğü zaman o yanıtı çözüm olarak seçmenizi sağlıyor. İlk mesaja bir uyarı ekleniyor ve kullanıcıların direkt çözüme ulaşması sağlanıyor.

Referanslar:

(Muhammed Yalçınkaya) #6

Arkadaşlar ikinci dil paketi güncellememiz Discourse ekibi tarafından yayına alınmıştır. Güle güle kullanın. Hatalar zamanla tamamen giderilecektir. Sizden de bu konuda bildirimleri bekliyorum.

Referanslar:

(Muhammed Yalçınkaya) #7

Discourse için yayınlanan resmi “Konuyu çözüldü olarak işaretle” olarak adlandırdığım eklentinin dil paketi çevirisi Discourse ekibi tarafından yayına alınmıştır. Güle güle kullanın. Hatalar zamanla tamamen giderilecektir. Sizden de bu konuda bildirimleri bekliyorum.

Bu eklenti bir destek konusu açıldığı zaman ve bu konu bir yanıtta çözüldüğü zaman o yanıtı çözüm olarak seçmenizi sağlıyor. İlk mesaja bir uyarı ekleniyor ve kullanıcıların direkt çözüme ulaşması sağlanıyor.

Ekran alıntıları:

Referanslar:

http://www.destekforumlari.com/t/discourse-icin-turkce-dil-paketi-discourse-turkce-ceviri-ekibi/62/5?u=muhyal

(Muhammed Yalçınkaya) #8

Dün yapılan güncelleme ile yönetici paneli kontrolü eklenen discourse-solved eklentisi için dil paketi isteğinde bulunuldu.

Referanslar:

http://www.destekforumlari.com/t/discourse-icin-turkce-dil-paketi-discourse-turkce-ceviri-ekibi/62/7

(Muhammed Yalçınkaya) #10

Arkadaşlar dil paketi güncellememiz Discourse ekibi tarafından yayına alınmıştır. Güle güle kullanın. Hatalar zamanla tamamen giderilecektir. Sizden de bu konuda bildirimleri bekliyorum.

Referanslar:

(Osman ökmen) #11

Hocam ben kurulumda türkçe olarak seçtim ama bağzı yerlerinde eksiklikler var. Orda direk olarak gelen paket sizin paketinizmi. Değilse sizinkini nasıl yükleyebilirim. Sizinki ise :slight_smile: Düzenleme yapabiliyormuyum. Misal kayıt olurken paraloda harf yazmayınca uyarılar ingilizce çıkıyor :slight_smile:

(Muhammed Yalçınkaya) #12

Normalde şu an sadece yönetici kısmında göze batan yerler var ve meşgul olduğum için çeviriye katılamadım sen gerekli seçenekleri ayarladın mı ne kadar bir kısım Türkçe değil? Kendi dil paketimizi kaldırdım. Artık sadece Discourse üzerinden gerekli güncellemeleri yapıyoruz ve herkese dağıtılıyor.