Discourse'u Serverpilot ile yönetilen sunucuya kurmanın stabil bir yöntemi var mı?

(Bekir Cem Ünalan) #1

Discourse’u Serverpilot ile yönetilen sunucuya kurmanın stabil bir yöntemi var mı?

DigitalOcean VPS üzerine Discourse kurulumu
DigitalOcean VPS üzerine Discourse kurulumu
(Muhammed Yalçınkaya) #2

Merhaba,

Bu sunucu DigitalOcean üzerinde mi?

(Bekir Cem Ünalan) #3

Evet Muhammed, Serverpilot + Digital Ocean. Serverpilot üzerine kurulum için biraz araştırma yapmıştım ama bir sonuç bulamamıştım. En son Serverpilot support’a yazdım ve bu cevabı vermişlerdi.

“According to Discourse’s installation guide they only support installation via a Docker image. ServerPilot doesn’t currently support Docker, so you won’t be able to install it on a ServerPilot server. To use Discourse you will need to use a different control panel.”

Serverpilot kendi içerisinde nginx ve apache ile birlikte değişik bir yapılandırmayla çalışıyor. Gayet de iyi çalışıyor ama Discourse’a destek vermiyorlar ve dışarıdan müdahelede bu yapılandırma ne hale gelir, ona emin olamıyorum. :slight_smile:

(Muhammed Yalçınkaya) #4

Şimdi bir araştırdım bu şekilde yükleyen var ve sorunsuz çalıştığını da belirtmiş. Konuyu bir incele istersen yine sorun olursa da bizzat burada bir döküman oluşturabiliriz.