Kryptex programı ile bilgisayar donanımınızı kullanarak Bitcoin kazanmak! (Nicehash alternatifi)

kryptex-nasil-kullanilir
kryptex-kurulum
kryptex-hakkinda
kryptex-inceleme

(Muhammed Yalçınkaya) #1

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere sitenin konusunun dışına çıkarak farklı bir konuda bilgi vereceğim. Bugün kü konumuz Kryptex programını kullanarak bilgisayarımız üzerinden basit bir şekilde nasıl Bitcoin madenciliği yapabiliriz?

Öncelikle şu konuda da bir bilgi sunmak isterim;

Geçtiğimiz günlerde Nicehash sitesi hacklendi ve bir çok kullanıcı mağdur oldu. Nicehash programına alternatif olarak internet üzerinde bir çok program bulunuyor ancak bir kısmı ödemeyi düşük tutarken bir çoğu stabil değil.

İşte tamda burada Kryptex isimli program imdadımıza yetişiyor. Standart donanımlı bir bilgisayar üzerinden bile aylık $20-40 civarı, oyun bilgisayarlarından (i5 işlemci üzeri ve AMD RX480 – Nvidia GTX 9xx üzeri ekran kartı üzeri) $100-130 civarı kazanabilirsiniz.

Programın güvenlik ve detaylı kısmına girmek sadece kafa karıştıracaktır. Ben kendi ve bir çok arkadaşımın bilgisayarı üzerinden bu işlemi sorunsuz, güvenli bir şekilde gerçekleştiriyorum. İstedim ki (Her ne kadar bir çoğunuz beni yanlış anlayacak olsa da) sizde bilgisayarınız boşta duracağına para kazanın.

Konuyla ilgili tüm sorularınızı – sorunlarınızı bu konuya yorum yaparak bildirin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Programın kurulması için Windows tabanlı bir sisteme ve internet bağlantısına ihtiyacımız var.

Uygulama kurulmadan önce Kryptex sitesine giderek bir hesap oluşturmalısınız.

Bu işlem oldukça basit şu adımları izleyebilirsiniz;

Bu işlemi tamamladıktan sonra girmiş olduğunuz e-posta adresine bir hesap doğrulama e-postası gelecek. Bu e-posta içerisindeki butonu kullanarak açılan ekrana e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Hepsi bu kadar!

Şimdi sırada Kryptex‘e ait olan madencilik uygulamasını indirip kurmamız gerekiyor.

Bunun için yine Kryptex sitesine gitmeliyiz ve alttaki ekranda olduğu gibi işlemi tamamlamalıyız.

1. İlk olarak açılan siteden Download butonu ile .exe uzantılı programımızı indirelim.

2. Sonrasında indirdiğimiz .exe uzantılı dosyayı çalıştıralım.

1. Program kurulduktan sonra masaüstünüze Kryptex kısayolu gelecektir. Kısayola tıklayarak açın ve daha önce oluşturduğumuz hesap bilgilerimizi girelim.

1. Bilgileri girdikten ve Sign In butonu ile oturum açtıktan sonra program internete bağlanacak ve madencilik için gerekli bir kaç dosyayı indirecektir. Bu adımda internet bağlantınızı kesmeyiniz.

1. Dosyaları indirdikten sonra sisteminizde bulunan donanımlara göre size ödeme yapacağı için bir sistem testi gerçekleştirmesi gerekecektir. “I got it, start the benchmark!” butonu ile sistem taramasını başlatalım.

1. Toplam 9 adımdan oluşan ve ortalama maksimum 5-10 dakika sürecek bir işlem yapılacaktır. Lütfen bu adımda sabırlı olun ve sonuçların doğruluğu açısından mümkün olduğunca bilgisayarınızı kullanmayın.

1. Test bittikten sonra sizde iki adet yeşil bölüm olması gerekiyor (Ben programı sanal makine üzerine kurduğum için kazanılan rakamı düşük gördü ve ekran kartını görmedi.) Şimdi “Start earning money” butonu ile işlemi ile kazanmaya başlayabiliriz.

1. Şimdi karşınızda Kryptex kazma işlemine başlamış bulunuyor. Ancak ilk açılışta program “Lite mode” olarak başlayacaktır. Bu kısaca şu demek oluyor: Ben bilgisayarımı kullanmaya devam edeceğim donanımımın tamamını kullanma! Ancak bu seçeneği kapatmanız neredeyse %75 kazanma oranınızı artıracaktır. Benim kendi bilgisayarımda bu sürekli “Full mode” ve müzik vs. dinlemeye devam edebiliyor, web üzerinde gezebiliyorum.

1. “Lite mode” kapatmak için üstten “Settings” kısmını seçin ve “Use lite mod” seçeneğindeki işareti kaldırın. Bu işlemi yaptıktan sonra alttan “Re-run benchmark” butonuna tıklayın. Program yine sistemi test edecek ancak bu defa kısa sürecektir.

1. Test işlemi bittikten sonra Kryptex ekranında alttaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “Full mode” ibarisini göreceksiniz.

Son olarak bir kaç ek bilgi daha verirsem;

Program ekranında üstten “Profile and support” kısmından programının size kazandığınız miktarı hangi para biriminden göstermesini istediğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca Kryptex sitesi üzerinden de kazandığınız miktarı ve diğer detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz. İlk kurulumda ortalama bir kaç saat sonra site üzerinde tüm bilgileri görüntüleyebileceksiniz unutmayın!

https://www.kryptex.org/site/balance
adresine ait ekran görüntüsü;